priscilla-du-preez-nF8xhLMmg0c-unsplash

Jesteśmy entuzjastami aktywnego, praktycznego warsztatu.
Od lat rozwijamy kompetencje psychospołeczne w biznesie, administracji publicznej oraz oświacie.
Kochamy ludzi i oddaliśmy całych siebie by zgłębiać tajniki relacji interpersonalnych.
Brain Up Sp. z o.o. to stabilna i silna firma szkoleniowa, realizująca projekty szkoleń o szerokiej tematyce na terenie całego kraju.

Na działalność firmy składają się 4 elementy składowe.: 

  • Brain Up Young 
  • Brain Up Adventure 
  • Brain Up Business 
  • ale to Brain Up Academy jest naszą chlubą i konikiem! Brand ten jest skierowany do trenerów, to też najlepsza szkoła trenerów na śląsku!

 

 

"Akademia Trenera Brain Up to prestiżowy produkt klasy Premium brandu Brain Up Academy, który stworzyłem na podstawie
prawie 15-tu lat osobistych doświadczeń na salach szkoleniowych. Zapraszam Cię również do zakładki "Oferta" gdzie znajdziesz moje programy indywidualne, jak i do zakładki "Szkolenia"
gdzie znajdziesz informacje na temat realizowanych szkoleń skierowanych głównie do Trenerów.
Z ogromną radością zapraszam Cię do wspólnej przygody w świecie trenerskim Brain Up Academy!"
Iwo Konopek
Założyciel i Główny Trener Brain Up

Historia powstania Akademii Trenera Brain Up

Wszystko zaczęło się na przełomie wieków. W 2000 roku, pewien młody człowiek, pełen werwy i ochoty do działania, a jednocześnie pozbawiony konkretnych celów czy jasno zarysowanych planów, trafił pod skrzydła Elżbiety Sołtys. Podczas kilku intensywnych treningów poświęconych komunikacji interpersonalnej, asertywności oraz budowaniu wewnętrznego JA w świadomości naszego bohatera zaszły gruntowne przemiany. Zaczął inaczej postrzegać ludzi wokoło i ich wzajemne relacji. Widział teraz nieskończone bogactwo emocji, impresji i wrażeń jakie powstają z powodu interakcji międzyludzkich. Ponad wszystko jednak zakochał się w prowadzeniu szkoleń. W podążaniu za grupą w kierunku zmian. W towarzyszeniu podczas odkrywania siebie dla siebie, siebie dla innych i siebie wobec innych.  A kiedy sama Ela Sołtys, w swej nieopisanej serdeczności i trosce, położyła mu dłoń na ramieniu ze słowami: „Wiesz, Iwo, sądzę, że powinieneś zostać trenerem i prowadzić warsztaty!” Ścieżka zawodowa naszego bohatera została raz na zawsze określona. Iwo Konopek od kilkunastu lat prowadzi szkolenia w nurcie warsztatu kompetencji psychospołecznych. Na sali szkoleniowej spędził ponad tysiąc godzin, rozwijając kompetencje interpersonalne tysięcy uczestników. Dziś skupia się na rozwijaniu kompetencji trenerskich pracując jako mentor trenerów warsztatu. Kiedyś Szkoła Trenera Brain Up, a dziś Akademia to projekt rozwojowy, w którym uczymy prowadzenia szkoleń wg standardów Rady Trenerów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Naszą misją jest uczenie poprzez intensywny trening umiejętności interpersonalnych. Czego się nauczysz? – Znacznie lepszego komunikowania się z ludźmi. – Zarządzania procesem grupowym. Korzystania z palety narzędzi i technik wpływających na uczenie się uczestników podczas szkolenia. – Reagowania w sytuacjach trudnych i nieprzewidzianych. – Cyklu uczenia się wg D.E. Kolba. – Samodzielnego tworzenia scenariuszy, programów i struktur szkoleniowych. – Zarządzania dynamiką grupy i wielu innych praktycznych i co ważniejsze niezbędnych umiejętności. Szkoła trenera Brain Up to propozycja dla tych, którym marzy się praca na sali szkoleniowej oraz dla aktywnych już trenerów, chcących szkolić jeszcze lepiej.

Sampling - czyli czy to dla mnie?

Przed przystąpieniem do przygody w Akademii masz szansę sprawdzić czy „życie Trenera” jest dla Ciebie. Sampling rozpoczynamy od skupienia uwagi na osobie/ roli Trenera. Odpowiadamy na pytania: Kim jest Trener, a kim nie jest? Z jakich cegiełek buduje się fundamenty pracy warsztatowej? Jaką wiedzę, jakie umiejętności oraz jakie postawy decydują o skuteczności Trenera. Na koniec rozmawiamy o branży. Sprawdzimy, jak poruszać się po rynku szkoleniowym. Opowiadamy o kolejnych krokach – jakimi są rekomendacje trenerskie oraz rodzaje i możliwości różnej współpracy.

Samplingii organizujemy on-line jak i na żywo na naszej sali szkoleniowej w centrum Katowic przy ulicy 3 maja.