IMG_4564

Iwo Konopek

Dlaczego Akademia Brain Up?

  Dedykowana wszystkim tym, którym marzy się praca z grupą.

✓  Kompleksowy program, opracowany tak by zawierał maksimum zajęć praktycznych. 

✓  Kładzie nacisk na metody aktywizacyjne.

✓  Doskonale rozwija umiejętności interpersonalne.

✓  Zawiera trening interpersonalny oraz siedem warsztatów tematycznych.

✓  Oparta o dynamikę procesu grupowego oraz cykl Kolbe’a.

✓  Przygotowuje do samodzielnego wykonywania zawodu trenera.

✓  Przygotowuje do rekomendacji Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Wspierania Psychoedukacji (wymagane 200h szkoleniowych)

Akademia: krok po kroku

Poniżej zapraszamy Cię do zapoznania się z opisem poszczególnych zjazdów tematycznych:

daniil-kuzelev-QRawWgV6gmo-unsplash
yeshi-kangrang-iuqxv7kFj64-unsplash

Zjazd 1
4 dni: Trening interpersonalny (wyjazdowy)

(60h dydaktycznych)


Jakby to było gdybyś przez kilka dni nie zajmował się obowiązkami i powinnościami? Gdybyś skupił(a) się wyłącznie na sobie i ludziach siedzących we wspólnym kręgu, zamiast rozważać przeszłość, przewidywać przyszłość, budować wizje, misje i troszczyć się o sprawy całego świata? Trening interpersonalny to najbardziej intensywne i najważniejsze przeżycie w doświadczeniu przyszłego trenera oraz każdej osoby, której bliski jest kontakt z ludźmi.


Przez cztery doby skupimy się wyłącznie na sobie nawzajem. Zrozumiemy emocje i nauczymy się je wyrażać. Przejrzymy się w wypowiedziach naszych współtowarzyszy niczym w lustrach. Odkryjemy niezwykły świat zdrowego, skutecznego komunikowania się z drugim człowiekiem, będący doskonałym narzędziem do budowania relacji z innymi. Zajrzymy głęboko w głąb siebie po to by znacznie lepiej niż dotąd rozumieć własne wnętrze oraz relacje interpersonalne. Pod okiem dwóch certyfikowanych Trenerów: Bernadety Grobelny i Trenera głównego Akademii - Iwa Konopka cała grupa zrozumie mechanizmy budowania relacji zarówno własne jak i drugiego człowieka.

Zjazd 2
Dzień 1:
Ja - Trener 

(10h dydaktycznych)


Przygodę w Akademii Trenera Brain Up rozpoczynamy od skupienia uwagi na osobie Trenera. Odpowiadamy na pytania: Kim jest Trener, a kim nie jest? Z jakich cegiełek buduje się fundamenty pracy warsztatowej? Jaką wiedzę, jakie umiejętności oraz jakie postawy decydują o skuteczności Trenera. Na koniec porozmawiamy o branży. Sprawdzimy, jak poruszać się po rynku szkoleniowym. Opowiemy o kolejnych krokach - jakimi są rekomendacje trenerskie oraz rodzajach i możliwościach różnej współpracy.

Dzień 2: BHP Szkolenia

(10h dydaktycznych)


BHP Szkolenia, czyli jak budować bezpieczeństwo od pierwszych chwil szkolenia Szkolenie warsztatowe to nie tylko okazja do zdobycia nowej wiedzy i poznania ciekawych osób. Dla wielu uczestników to także niepokój, lek przed oceną oraz ryzyko porzucenia strefy komfortu. Na szczęście wiemy doskonale jak minimalizować stres i redukować obawy uczestników. Dostaniesz od nas sprawdzony model budowania bezpieczeństwa w każdej grupie szkoleniowej. Nauczysz się jak rozpoczynać szkolenia w trosce o najistotniejsze potrzeby uczestników procesu, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie zyskasz ich zaufanie, zaangażowanie oraz otwartość do współpracy.

markus-spiske-IiEFmIXZWSw-unsplash
priscilla-du-preez-nF8xhLMmg0c-unsplash

Zjazd 3
Dzień 1 - Omówienie procesu grupowego

(10h dydaktycznych)

Podczas treningu interpersonalnego odkryjesz świat emocji oraz skutecznego komunikowania się z drugim człowiekiem. Teraz pora by jeszcze raz przyjrzeć się naszej wspólnej przygodzie tym razem z innej perspektywy. Podczas warsztatu poznasz reguły funkcjonowania grupy w czasie. Zrozumiesz istotę procesu grupowego na przykładzie waszych własnych przeżyć podczas treningu. Dostaniesz od nas praktyczne umiejętności tworzenia warsztatu w zgodzie
z procesem oraz przy jego wsparciu.

Dzień 2 - Myślenie wizualne
w pracy Trenera

(10h dydaktycznych)

Uważamy, że jednym z fundamentów skuteczności trenera jest jego przekaz. Wiemy jednocześnie jak ważna jest troska o wszystkie, możliwe kanały dotarcia do zmysłów uczestników szkolenia. Podczas warsztatu na temat myślenia wizualnego nauczysz się tworzyć atrakcyjne i użyteczne wizualizacje przekazu na flipchartach. Poznasz techniki tworzenia ikon oraz liter. Stworzysz swój własny styl prezentacji treści.

Zjazd 4 
Dzień 1 i 2 - Specyfika uczenia się osób dorosłych

(20h dydaktycznych)

Z czym kojarzy Ci się nauka? Szkoła, lekcja, klasówka, odpytywanie i dziesiątki godzin przed książką? Takie doświadczenia podpowiada nam system edukacji. Tymczasem my, dorośli, uczymy się w zupełnie inny sposób. Podczas czwartego zjazdu odkryjesz sekrety skuteczności uczenia się osób dorosłych. Docenisz rolę doświadczenia w procesie edukacji, poznasz reguły dzięki którym uczestnicy szkoleń skutecznie uczą się nowych umiejętności oraz modyfikują swoje postawy. Będzie to również pierwsza okazja do samodzielnego prowadzenia modułów szkoleniowych. Zaskoczysz grupę unikatowym pomysłem, formą i treścią swojej autorskiej struktury szkoleniowej.

jonathan-borba-1577377-unsplash
thought-catalog-505eectW54k-unsplash

Zjazd 5
Dzień 1 i 2 - Narzędzia pracy Trenera

(20h dydaktycznych)


Każdy specjalista posiada swój warsztat pracy. Chirurg sprawnie operuje całym zestawem noży i uchwytów. Mechanik samochodowy zarządza setkami kluczy i wkrętaków. No a ty trenerze? Zadbamy o to, żeby twoja skrzynka narzędziowa pękała w szwach. Poznasz te narzędzia, które zwiększają efektywność działań na sali szkoleniowej – modele, struktury, formy pracy grupą oraz takie, które dodają szkoleniom atrakcyjności – gadżety, rekwizyty, gry. Zaprojektujesz też własne narzędzia, które, rzecz jasna, natychmiast wypróbujesz w praktyce.

Zjazd 6 
Dzień 1 i 2 - Projektowanie szkoleń

(20h dydaktycznych)

Drogi trenerze. Przychodząc na szósty zjazd masz już niemal wszystko co niezbędne do samodzielnego prowadzenia warsztatów. Sprawnie budujesz bezpieczeństwo, znasz tajniki skutecznego komunikowania się z innymi, masz wypełnioną po brzegi skrzynkę z narzędziami no i niestraszny Ci opór. Ostatnim elementem tej układanki jest sztuka konstruowania projektów szkoleniowych. Tym razem spojrzymy na szkolenie z punktu widzenia produktu. Sprawdzimy, jak tworzyć atrakcyjne i skuteczne programy szkoleniowe. Porozmawiamy o analizie potrzeb szkoleniowych oraz ewaluacji działań na sali. Zerkniemy na przykłady profesjonalnych ofert sprzedażowych i oczywiście stworzymy własne. Ostatni merytoryczny zjazd wyposaży Cię w komplet wiedzy i umiejętności potrzebnych do samodzielnej produkcji produktów szkoleniowych.

vintage, restaurant, window
1

Zjazd 7
Dzień 1 i 2 - Sytuacje trudne w pracy Trenera

(20h dydaktycznych)

Praca Trenera Warsztatu to wspaniały sposób na życie. Nowi ludzie, niezwykłe obszary tematyczne, nieustanny rozwój. Warto jednak pamiętać, że praca z drugim człowiekiem to także ryzyko pojawienia się sytuacji trudnych. Podczas kolejnego spotkania poznasz i zrozumiesz przyczyny zdarzeń i zachowań, które określamy jako trudne. Poznasz najczęstsze objawy takich zdarzeń no i oczywiście potrenujesz całą gamę reakcji na poszczególne sytuacje. Porozmawiamy o tym co to właściwie jest opór podczas szkolenia, jak się z nim obchodzić oraz jak zapobiegać jego występowaniu. Ten zjazd charakteryzuje mnogość doświadczeń i ogrom możliwości do trenowania już pozyskanych umiejętności w praktyce.

Zjazd 8
Dzień 1 i 2 - Etiudy zaliczeniowe

(20h dydaktycznych)

Krok po kroku, dzień po dniu i zjazd po zjeździe budowałe(a)ś swój unikatowy warsztat trenerski. Najwyższa pora zobaczyć go w pełnej krasie. Etiudy zaliczeniowe to zupełnie wyjątkowe dwa dni! Usiądziesz przy flipcharcie na krześle trenera i zaprezentujesz grupie kawałek siebie. Następnie otrzymasz bezcenny prezent, konstruktywną informację zwrotną ilustrującą emocje, opinie i wrażenia poszczególnych członków grupy. Do tego feedback trenera prowadzącego jako wisienka na torcie. Teraz już tylko certyfikat w dłoń i do akcji. Żeby twoje samodzielne trenerskie kroki były jeszcze łatwiejsze, otrzymasz od nas wyprawkę pełną sprawdzonych ćwiczeń, gier oraz niezbędnych akcesoriów.

Sampling - czyli czy to dla mnie?

Przed przystąpieniem do przygody w Akademii masz szansę sprawdzić czy „życie Trenera” jest dla Ciebie. Sampling rozpoczynamy od skupienia uwagi na osobie/ roli Trenera. Odpowiadamy na pytania: Kim jest Trener, a kim nie jest? Z jakich cegiełek buduje się fundamenty pracy warsztatowej? Jaką wiedzę, jakie umiejętności oraz jakie postawy decydują o skuteczności Trenera. Na koniec rozmawiamy o branży. Sprawdzimy, jak poruszać się po rynku szkoleniowym. Opowiadamy o kolejnych krokach – jakimi są rekomendacje trenerskie oraz rodzaje i możliwości różnej współpracy.

Samplingii organizujemy on-line jak i na żywo na naszej sali szkoleniowej w centrum Katowic przy ulicy 3 maja.

Ceny i rabaty

Cena obejmuje kompleksowy 200h program wraz z treningiem interpersonalnym,
zjazd egzaminacyjny, przerwy kawowe podczas zajęć oraz materiały szkoleniowe.

START NAJBLIŻSZEJ EDYCJI:
WRZESIEŃ 2023!!!

9 500 zł

Zapisz się na najbliższą edycję!

9 500 zł
Płatność w 10 ratach 0%
10 x 950 zł płatne co miesiąc!

9 000 zł
- 500 zł za płatność jednorazową
Zapłać raz i mniej!

Podane ceny są informacją handlową i nie stanowią oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego.
Rabaty nie obejmują zapisu na usługę za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych PARP.